Dzieci 4-6 lat ( Akademia ruchu + Elementy Taekwon-do )

W trosce o naszych najmłodszych adeptów powstała specjalna grupa – PANTERA JUNIOR

Zajęcia dla najmłodszych uczestników (4-6 lat) są kombinacją ćwiczeń ogólnorozwojowych z elementami treningu Taekwon-do.

Biorąc pod uwagę etap rozwoju młodego organizmu, treningi są dostosowane do przygotowania fizycznego dzieci.

Program zajęć oparty jest na bazie gier i zabaw oraz ćwiczeń rozwijających potencjał ruchowy, które w połączeniu z  elementami sztuki walki stanowią solidne narzędzie wychowawcze.

Program ten, powstał w oparciu o doświadczenie i wiedzę naszego sztabu trenerów. Dodatkowo w trosce o zdrowie naszych ćwiczących, każde ćwiczenie konsultowane jest z fizjoterapeutami dziecięcymi dlatego działamy kompleksowo jednocześnie poprawiając kondycję i sprawność fizyczną małego adepta.

Trening Taekwon-do w najmłodszych grupach traktowane jest jako narzędzie które koryguje wadę postawy , kształtuje sprawność ruchową, rozwija koncentrację wspiera rozwój emocjonalny dziecka oraz wspiera bardzo ważny rozwój społeczny ( przestrzeganie norm i zasad, kompetencje społeczne oraz adaptacja w nowych sytuacjach).

Małe Pantery uczą się rozwijać i kształtować potencjał ruchowy w oparciu o sztuki walki. Ponad to, wykonywane techniki i ćwiczenia gimnastyczne umożliwiają harmonijny rozwój wszystkich cech motorycznych : siłę, szybkość, gibkość, zręczność i wytrzymałość.