Taekwon-do + samoobrona (młodzież i dorośli)

Samoobrona

W oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz rozwój sztuk walk w połączeniu z elementami samoobrony powstał autorski program rozwijający potencjał ruchowy osób dorosłych.

Centrum Sztuki Walki “Pantera” zajęcia Taekwondo w Brzegu Dolnym oraz Trzebnicy.

Powstała grupa , która docelowo ma poprawić koordynację ruchową ,  mobilność, sprawność  w oparciu o świetne narzędzie wychowawczo sportowe jakim jest TAEKWON-DO. Dodatkowym elementem, jest wprowadzenie technik specjalnych samoobrony.

Taekwondo jest koreańską sztuką walki i samoobrony.  Analizując , oznacza:

TAE– stopa lub uderzenie stopą

KWON– pięść lub uderzenie ręką

DO–  sztuka, filozofia lub droga życia

w przełożeniu na obecne czasy treningi charakteryzują się wachlarzami kopnięć. Specyfika tego treningu polega na pracy w 70% nad doskonaleniem techniki kopnięć a w pozostałych 30 % na pracy rąk ( uderzeń, bloków  samoobrona wręcz).

Na zajęciach dla dorosłych poprawisz koordynacje ruchową, spalisz zbędne kilogramy, wysmuklisz sylwetkę, dodatkowo dzięki elementom sztuk walk nauczysz się prostych i skutecznych elementów samoobrony.

 

Program tych zajęć oparty jest o dużą różnorodność.  Dlatego, że dynamiczny rozwój sztuk walk na arenie międzynarodowej na to pozwala.  Zgodnie z tym, wprowadziliśmy autorski program bazujący na nowoczesnych technikach prowadzenia treningów tj. Tabata, HIIT (High Intensity Interval Training), FBW (Full Body Workout), czy modelowy system treningu funkcjonalnego.

Jednak wspólnym mianownikiem każdego treningu jest doskonalenie techniki kopnięć, układów formalnych i samoobrony.

 

Jeżeli jeszcze się zastanawiasz… po prostu przyjdź 😉 dostaniesz porządną dawkę endorfin ! i zobaczysz jak funkcjonuje Twoje ciało i umysł.