Taekwon-do + samoobrona ( 10-14 lat)

BRZEG DOLNY PANTERY TAEKWONDO

Trening w grupie 10-14 lat jest etapem pełno zakresowego treningu Taekwon-do.

Taekwondo jest koreańską sztuką walki i samoobrony.  Analizując , oznacza:

TAE– stopa lub uderzenie stopą

KWON– pięść lub uderzenie ręką

DO–  sztuka, filozofia lub droga życia

w przełożeniu na obecne czasy treningi charakteryzują się wachlarzami kopnięć. Specyfika tego treningu polega na pracy w 70% nad doskonaleniem techniki kopnięć a w pozostałych 30 % na pracy rąk ( uderzeń, bloków  samoobrona wręcz)

Program zajęć oparty jest na doskonaleniu techniki kopnięć, układów formalnych oraz samoobrony.

Dodatkowo wdrążane są ćwiczenia rozwijające potencjał ruchowy, które w połączeniu z Taekwondo tworzą solidne narzędzie wychowawcze.

Działamy w myśl zasady “RUCH JEST  TERAPEUTĄ”. Dlatego program tej grupy wiekowej spersonalizowany o Państwa oczekiwania.

Taekwondo pomaga korygowaniu wady postawy, kształtowaniu sprawności ruchowej, rozwija koncentrację, wspiera rozwój emocjonalny i społeczny adepta.

Pantery zgłębiają naukę Taekwondo wykonując techniki i ćwiczenia gimnastyczne, które umożliwiają harmonijny rozwój, wszystkich cech motorycznych: siła, szybkość, gibkość , zręczność, wytrzymałość.

Obciążenia fizyczne są dużo większe niż w młodszych grupach. Wprowadzony zostaje bardziej stanowczy proces dyscyplinowania, opierający się ściśle na zasadach Taekwon-do, tj.

🦁grzeczności, uprzejmości (Ye Ui),

🦁rzetelności, uczciwości (Yom Chi),

🦁wytrwałości (In Nae),

🦁samokontroli, opanowaniu (Guk Gi),

🦁nieugiętym duchu, odwadze (Baekjul Boolgool).

Podczas treningu dzieci uczą się powyższych zasad, a także próbują przyswoić i zaadaptować je w życiu codziennym. Ponadto zdobywają podstawowe umiejętności samoobrony, ucząc się przy tym przede wszystkim opanowania oraz przewidywania konsekwencji własnych zachowań.