Master- Junior Cup Oleśnica 2018

24 marca  Nasz Dolnobrzeski klub wraz z trenerka Eweliną Kuczmą miał okazję reprezentować nasze miasto na międzynarodowych zawodach Master- Junior  Cup w Oleśnicy organizowanych przez Polskie Zrzeszenie Taekwon-do ITF.  Uroczystego otwarcia dokonali Burmistrz Miasta Oleśnicy, Michał Kołaciński oraz Prezes Klubu DOSAN Jan Nycek VIII Dan  .

Do udziału zgłosiło się 210 zawodników i zawodniczek z sześciu krajów:
Niemiec, Czech, Hiszpanii, Białorusi, Ukrainy oraz Polski.

Wszystkie drużyny były bardzo dobrze przygotowane pod kątem technicznym , co znacznie podniosło poprzeczkę naszym zawodnikom .Natomiast klub  był reprezentowany przez: Gabrysię Pułecką, Lene Semczuk, Szymona Krzyżanowskiego, Dominika Ciesielskiego i Filipa Muszyńskiego.

Konkurencje dla najmłodszych dotyczyły układów formalnych– są to formy ruchów zawierające techniki ataku i obrony. Jest to forma walki bez przeciwnika wykonywana z dynamiką . Dokładność i odpowiednia technika w tej konkurencji są kluczowe by stanąć na podium. Natomiast nasz kolega Szymon Krzyżanowski zdobył w tej konkurencji brązowy medal- III miejsce.

Kolejna konkurencją były walki soft kalaki polegające na bezpośrednim kontakcie z przeciwnikiem i zdobywaniem punktów za trafienie softem ( miękka pałka). W zależności od miejsca trafienia przyznawane są punkty. Trzeba być niezwykle zwinnym i szybkim by zdobyć jak największą liczbę punktów. W tej konkurencji zdobyliśmy :

II miejsce w walkach kalaki – Lena Semczuk

III miejsce w walkach kalaki – Gabrysia Pułecka

Ostatnią konkurencją dla maluchów były techniki specjalne , które polegają na kopnięciu nożycowym w packę. Trzeba być dobrze rozciągniętym i zwinnym by wykonać to kopnięcie z wyskoku na packę , która jest zawieszona wysoko. Nasz kolega Filip Muszyński wykazał się niezwykłymi zdolnościami , ponieważ startował z chłopcami o głowę wyższymi od siebie, pomimo tego zdobył III miejsce- brązowy medal.  

Zawodnikom, trenerom oraz rodzicom serdecznie gratulujemy!