Mistrzostwa Polski Taekwon-do ITF 2019

W dniu 28 kwietnia 2019 r.,  w Oleśnicy odbyły się Mistrzostwa Polski Taekwon-do ITF Choi Jung Hwa. Organizatorem Mistrzostw było Polskie Zrzeszenie Taekwon-do ITF reprezentowane przez Mistrza Jana Nycka (VII Dan). W turnieju udział wzięło kilkanaście klubów z całego kraju.

Na zdjęciu trenerka Dolnobrzeskiego Centrum Sztuk walki „Pantera” wraz z organizatorem Mistrzostw Polski Taekwon-do ITF Janem Nyckiem (VII dan).

 

Nasza dolnobrzeska sekcja Taekwon-do „ Centrum Sztuk Walki – Pantera” wraz z trenerka Eweliną Kuczmą miał okazję reprezentować nasze miasto.  Trójka młodych zawodników kadry CSW „ Pantera” w  postaci : Gabrysi Pułeckiej, Leny Semczuk i Filipa Muszyńskiego dzielnie walczyli na macie broniąc tytułów mistrzowskich.

Wszystkie drużyny były bardzo dobrze przygotowane pod kątem technicznym , co znacznie podniosło poprzeczkę naszym zawodnikom . Natomiast dolnobrzeski klub  Taekwon-do „ Pantera” wypadł bardzo dobrze, na arenie innych klubów.  Świadczą o tym zdobyte tytuły zawodników:

  • Gabrysi Pułeckiej, która zdobyła ZŁOTY MEDAL broniąc tym samym, tytuł MISTRZYNI POLSKI w WALKACH KALAKI oraz UKŁADACH FORMALNYCH!
  • Lenie Semczuk za zdobycie III miejsca w UKŁADACH FORMALNYCH, ORAZ TECHNIKACH SPECJALNYCH.
  • Filipowi Muszyńskiemu za zdobycie srebrnego medalu – tym sposobem obronił tytuł VICE MISTRZA POLSKI W TECHNIKACH SPECJALNYCH.

 

Na zdjęciu kadra CSW „Pantera” – Gabrysia Pułecka, Lena Semczuk, Filip Muszyński i trenerka klubu Ewelina Kuczma ( I dan).

 

Konkurencje dla najmłodszych dotyczyły układów formalnych- są to formy ruchów zawierające techniki ataku i obrony. Jest to forma walki bez przeciwnika wykonywana z dynamiką . Dokładność i odpowiednia technika w tej konkurencji są kluczowe by stanąć na podium. Natomiast dziewczyny z Centrum Sztuk Walki- Pantera, całkowicie sprostały temu zadaniu zdobywając zloty medal i brązowy! – brawo Gabrysia Pułecka i Lena Semczuk 😊

Kolejna konkurencją były walki soft kalaki polegające na bezpośrednim kontakcie z przeciwnikiem i zdobywaniem punktów za trafienie softem ( miękka pałka). W zależności od miejsca trafienia przyznawane są punkty. Trzeba być niezwykle zwinnym i szybkim by zdobyć jak największą liczbę punktów. W tej konkurencji Gabrysia Pułecka była bezkonkurencyjna, zdobywają Mistrzostwo Polski w walkach!

Ostatnią konkurencją dla maluchów były techniki specjalne , które polegają na kopnięciu nożycowym w packę. Trzeba być dobrze rozciągniętym i zwinnym by wykonać to kopnięcie z wyskoku na packę , która jest zawieszona bardzo wysoko. Nasi kadrowicze: Lena Semczuk i  Filip Muszyński wykazali się niezwykłymi zdolnościami , ponieważ zawzięcie walczyli o podium a walka była wyrównana! Natomiast udało się wywalczyć WICE MISTRZOSTWO POLSKI Filipowi Muszyńskiemu oraz BRĄZOWY MEDAL Lenie Semczuk.

 

Na zdjęciu trenerka CSW „Pantera” Ewelina Kuczma z Mistrzynią Polski Gabrysią Pułecką.

 

Zawodnikom, trenerom oraz rodzicom serdecznie gratulujemy!

A jeżeli chcesz ćwiczyć z małymi mistrzami, zapraszamy do treningów w klubie „Centrum Sztuk Walki – Pantera”