Egzaminy na stopnie uczniowskie w Centrum Sztuk Walk “Pantera”

W naszym dolnobrzeskim Centrum Sztuk Walk “Pantera”  22 stycznia odbył się egzamin na stopnie uczniowskie Taekwon-do ITF. Czterdzieści adeptów zarówno młodych jak i starszych wzięło udział w najważniejszym wydarzeniu sezonu.

Egzamin poprowadził prezes Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do ITF  Jan Nycek. Pionier i propagator sztuk walki w Polsce. Posiadacz VII dana w Taekwon-do ITF, Trener Reprezentacji Polski w Kalaki Eskrima – Doce Pares, Taekwon-do ITF, jego zawodnicy to wielokrotni Mistrzowie Świata, Europy i Polski. Jest autorem dwóch książek „Combat Kalaki” (filipińska sztuka walki) oraz „SAJN” (książka szkoleniowa przeznaczona dla służb mundurowych) opracował wiele programów szkoleniowych z zakresu technik interwencyjnych i walki wręcz

Jego doświadczenie i wiedza przekłada się na wiele szkoleń, które prowadzi na terenie całego kraju, dla Policji, Straży Granicznej, Straży Więziennej oraz funkcjonariuszy Izb Celnych. Uczestniczy również w realizacji wielu projektów międzynarodowych, przeznaczonych wyłącznie dla służb mundurowych na terenie Afryki, Azji i Europy.

 

Pierwsza część dotyczyła techniki ruchu i samoobrony natomiast 2 część sprawdzała formy kopnięć, układów formalnych rozbić oraz wiedzy teoretycznej o Taekwon-do. Poziom egzaminu był wysoki, natomiast dolnobrzescy zawodnicy sprostali temu zadaniu wypadając bardzo dobrze i zdając egzamin.

Ciężka praca zawodników w Centrum Sztuk Walk “Pantera”, przekłada się na umiejętności a co za tym idzie na zdobywanie nowych stopni CUP.  Promocja adepta na pas jest tylko uwieńczeniem całego procesu treningowego, który jest długi i wymagający.  Zawodnik musi poznać odpowiednie tajniki koreańskiej sztuki walki i samoobrony w stopniu odpowiednim do pozytywnego wyniku egzaminu, na poszczególne pasy.

Wykwalifikowana kadra trenerska Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do w postaci Jana Nycka (VII dan), Eweliny Kuczma (I dan) oraz Jarosława Mazurczaka (I dan) dba o odpowiednie przygotowanie dolnobrzeskich zawodników Taekwon-do w naszym Centrum Sztuk Walk “Pantera” . Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz prawidłowym wzorcom, klub stawia, JAKOŚĆ treningu oraz TECHNIKĘ na pierwszym miejscu.