Szkolenie instruktorskie E.S.A Włościejewki

Nasz klub wziął udział w szkoleniu instruktorskim, które odbyło się w E.S.A ( European Security Academy – Training Center) w Włościejewkach. Jest to Europejska Akademia Bezpieczeństwa, która została założona w 1992 r., zajmująca powierzchnie 150 ha, pośród lasów i jezior, zapewniająca programy szkoleniowe dla służb specjalnych, wojskowych, oraz ludności cywilnej.

Szkolenie było 2-dniowe, na którym poszerzono wiedzę w zakresie metodyki treningu Taekwon-do, kontroli taktyki walki sportowej, kontroli techniki sportowej, zdolności kondycyjnej sportowca, metody doskonalenia koordynacji ruchowej sportowca.  Cześć teoretyczną poprowadził mistrz Jan Nycek (VIII dan) wraz Eweliną Kuczmą ( I dan) dzieląc się sporą dawką wiedzy i doświadczenia w sztukach walki oraz specyfice kształtowania potencjału ruchowego w zależności od odpowiednich grup wiekowych w Taekwon-do. Natomiast metodykę treningu sportowego omówił Grzegorz Obodiak (V dan).

Kolejną częścią szkolenia było strzelanie z broni krótkiej i długiej w profesjonalnym otoczeniu ESA wraz z wykwalifikowaną kadrą European Security Academy. Ta część miała na celu nauczyć instruktorów oraz asystentów obsługi systemów broni w specjalnych środowiskach.

Strzelnica ESA jest obiektem niezwykle ciekawym, dostosowanym do różnych scenariuszy taktyki strzelectwa. Zawiera otwartą wielopoziomową przestrzeń do treningów snajperskich, wielopozycyjną strzelnicę taktyczną do zaawansowanych treningów, taktyczny pas do strzelania ze ścieżką do symulacji i ostrzałów pojazdów, otwartą wielopozycyjną strzelnicę oraz miejsce do szkolenia wielopozycyjnego wyposażone w ruchoma żaluzję.

Centrum Sztuk Walk ” Pantera” reprezentowali : Ewelina Kuczma ( główny trener klubu) m.in. prowadząca szkolenia , Jarosław Mazurczak (trener ) oraz asystent Aneta Niska. Instruktorzy klubu Taekwon-do Brzeg Dolny/ Trzebnica  są nie tylko trenerami Taekown-do ale również licencjonowanymi instruktorami systemu taktyczno-bojowego SAJN dla służb mundurowych i wojskowych. W oparciu o techniki SAJN odbywają się coroczne darmowe kursy samoobrony dla kobiet.