TAEKWON-DO ITF – DLACZEGO WARTO TRENOWAĆ OD NAJMŁODSZYCH LAT ?

Zajęcia dla najmłodszych uczestników w Centrum Sztuk Walki “Pantera” są kombinacją ćwiczeń ogólnorozwojowych z elementami treningu Taekwon-do. Dzieci od najmłodszych lat mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych- Taekwondo w Brzegu Dolnym oraz Trzebnicy-  ponieważ aktywność fizyczna dozowana w odpowiednich ilościach , ma ogromny wpływ na strefę rozwoju fizycznego oraz psychicznego dziecka.

 

Ważne by program zajęć opierał się na elementach istotnych do rozwoju młodego organizmu czyli był dostosowany do przygotowaniu fizycznego dzieci.  Sztuki walki – bez względu na to czy jest to taekwon-do, karate czy judo są solidnym narzędziem wychowawczym..

DLACZEGO?

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Treningi Taekwon-do w Centrum Sztuk Walki “Pantera” są okazją do poszerzenia wachlarzu ruchów oraz ich ciągłego doskonalenia poprzez ciekawy program zajęć. Ćwiczący maja okazję polepszyć kondycję , ukształtować określony obszar motoryki. Dodatkowo pozbyć się negatywnych emocji, zostawiając je na sali.

 

DYSCYPLINA

Koreańska sztuka walki  i samoobrony jaką jest Taekwon-do oparta jest na kilku zasadach takich jak : uprzejmość, uczciwość, wytrwałość, opanowanie i odwaga. Trener ucząc dzieci ’sztuki walki’ stara się wpoić te zasady poprzez działania wychowawcze połączone z systemem nagród i konsekwentnym odpowiadaniem za złe zachowanie.  Trzymanie adeptów w „ryzach kultury sportu” sprawia, ze dziecko poznaje inne autorytety, uczy się konsekwencji własnych zachowań oraz buduje pozytywne relacje w grupie znajomych.

KONCENTRACJA

Sport nie ogranicza się wyłącznie do oddziaływań na fizyczną sferę dziecka. Młody adept uczy się akceptować obce autorytety, wykonywać zlecone ćwiczenia, ponad to odnajduje się wśród innych dzieci poznając mechanizmy funkcjonowania grupy .

SAMOOBRONA

Ćwiczący uczą się podstawowych technik samoobrony w zależności od wieku. Zakres ruchów stopniowo jest zwiększany wraz z zaawansowaniem stopnia ćwiczących.  Dziecko uczy się samoobrony ale również kontroli ruchu, świadomości swojego ciała –siły.

 

Warto od najmłodszych lat zainwestować w swoje pociechy, nie tylko by były sprawne fizycznie ale pewne siebie, odważne i zdyscyplinowane. Poza aspektami fizycznymi, Taekwon-do pobudza koncentrację, zdolność zapamiętywania a co za tym idzie ćwiczy umysł.

Wszystkich chętnych aby rozpocząć swoją przygodę z Taekwon-do zapraszamy do naszego Centrum Sztuk Walki ” Pantera” w Brzegu Dolnym oraz Trzebnicy.